środa, 30 września 2015

SZAMPONETKI

Witam kochani :)
Dzisiaj przychodzę do Was z postem o szamponetkach. Po pierwszej oraz drugiej klasie gimnazjum, farbowałam włosy szamponetką na wakacje. Później zaczęły się już farby, ale dzisiaj nie o tym. 
Pewnie wiele z Was zastanawia się, czy szamponetki niszczą włosy, ile się utrzymują i jaką wybrać? Dzisiaj opowiem to o czym wiem i co przeżyłam. Zapraszam do czytania :) 

Na szaponetki decydują się głównie nastolatki. Ja byłam najszczęśliwsza na świecie, gdy moja mama zgodziła na się na koloryzacje szamponetką. Jednakże kolor miał zniknąć do pierwszego września, a całość nie mogła być strasznie droga. 

Szamponetki to zazwyczaj saszetki z "szamponem". Cały zabieg polega na wmasowaniu szamponu we włosy do uzyskania piany, a następnie pozostawienie go na około 30 minut. Kolejnym krokiem jest płukanie, do momentu, aż woda przestanie być kolorowa. 

Czym różni się farba od szamponetki?
Szamponetka nie wchłania się w głąb włosów, a jedynie go otula warstwą pigmentu. Zgodnie z przewidywaniem producenta szamponetka powinna utrzymywać się od 4 do 8 myć. 

Czy szamponetki niszczą włosy?
Niszczą jak wszystko inne. A co z suszeniem, prostowaniem i trwałym farbowaniem? Każdy taki zabieg osłabia naszą kondycje włosów. Stan moich włosów nie zmienił się znacząco. Nowy kolor nadał im blasku. Nie są suche, ani zniszczone. Jednakże każde włosy różnie reagują na takowe zabiegi. 

Ile się utrzymują? 
W zależności od włosów i od firmy, której kupimy szamponetke. Producent obiecuje, że kolor utrzymuje się od 4 do 8 myć, aczkolwiek u mnie kolor czerwony trzymał się koło miesiąca, kolejne użycie "szamponu" wytrzymało dwa tygodnie. Nie ma określonego czasu, w jakim kolor powinien się spłukać. Jeżeli natomiast ma cię zamiar farbować włosy swoim pociechą to polecam pianki, ponieważ wytrzymują one krócej. 

Ilość opakowań?
Ja przy długości włosów do piersi zużywam dwie saszetki "szamponu". Ilość opakowań zależy od naszej długości włosów. 

Na koniec chciałabym Wam polecić szmapnetki firmy "Joanna", ponieważ sprawdza się najlepiej, a kolor schodzi równomiernie. 
Zapraszam do komentowania i czytania kolejnych postów. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flickr Images

Popular Posts