czwartek, 28 kwietnia 2016

SZKOŁA | MOJE PRZEMYŚLENIA

Witam kochani!
Kończąc edukacje gimnazjalną totalnie nie wiedziałam co chce robić w życiu, wybierając liceum sądziłam, że to będzie trzy letni okres, aby przemyśleć "Co dalej?". Minął prawie rok. Obecnie jestem uczennicą pierwszej klasy liceum, i przede mną jedna z kolejnych ciężkich decyzji, a mianowicie wybór rozszerzeń. Teraz pomyślicie "jaka głupia" czy "co w tym może być trudnego?", ale uwierzcie, albo i nie, że właśnie przez te rozszerzenia nie jedna noc już była bezsenna, czy przepłakana. W mojej szkole jest o tyle dobrze (albo źle), że rozszerzenia dobieramy sobie sami. Mamy możliwość od 2 od 4 rozszerzeń plus tak zwane "zapychacze", np. psychologia, dziennikarstwo, historia i społeczeństwo, przyroda czy dziennikarstwo. Wybierając rozszerzenia, muszę chociaż mniej więcej wiedzieć na jakie studia zamierzam aplikować. Problem jest jeden. Ja nie wiem. Nie mam pojęcia co chcę robić, gdzie iść, może nawet nie zdam matury. Nigdy nie możemy przewidzieć tego co życie nam przyniesie. Jutro podaję wstępne rozszerzenia i piszę je z bólem brzucha, głowy i wszystkiego. Wiem, że od tego co teraz wybiorę zależy moja przyszłość, dlatego tak bardzo jest to dla mnie ważne. Na razie pozostaję przy wyborze rozszerzonej matematyki, polskiego i WOSu. 

Co dalej? Nie wiem i szczerze to nie chce wiedzieć. Zdam się na los i zobaczę co przyniesie. 

Może wy także jesteście przed podjęciem jakiejś trudnej dla Was decyzji. Dla mnie są to rozszerzenia, dla was wybór szkoły gimnazjalnej czy ponadgimnazjalnej, a dla innych będzie to zdanie matury i wybór studiów. 
Zastanawiacie się czy jestem zadowolona z decyzji pójścia do liceum? Myślę, że ma to swoje plusy i minusy. 
W moim mieście licea są na wyższym i niższym poziomie. Wybrałam pośrednie, nie jestem super zdolną uczennicą, więc nie miałam zamiaru rzucać się na głęboką wodę, bo wiem, że nie dałabym sobie rady. Technika w moim mieście to słabiutki poziom, jedyne dobre technikum to elektronik/informatyk, ale nie widzę się w takim zawodzie. Reszta szkół to naprawdę porażka. Po za tym po co pchać się do technikum skoro nie wiem co planuj robić w życiu, moim zdaniem to absurd. Tym bardziej, że w liceum mamy dużo mniej przedmiotów. Widząc swoją klasę we wrześniu bardzo się zdziwiłam, że jest tak dużo chłopaków. Zawsze żyłam w głupim przekonaniu, że chłopcy to bardziej technikum, ponieważ mają gwarantowany zawód itp. Jednak to bardzo błędna myśl. Kończymy liceum i nie musimy iść na studia. Owszem po liceum to bardzo przydatny "papierek". Natomiast po trzyletnich zmaganiach już wiesz, że chcesz być fryzjerką. Ale co  teraz? W trzecie klasie przecież nie zmienisz nagle szkoły. Natomiast możesz skończyć liceum i  iść do jednorocznej szkoły policealnej. Twoja edukacja trwa tyle samo co technik fryzjer, ale masz więcej czasu na przemyślenie. 
Zrobicie co zechcecie, ale pamiętajcie nigdy nie kierujcie się gdzie idzie chłopak/dziewczyna/koleżanka/kolega, bo to największa głupota jaką możecie zrobić. Zawsze kierujcie się swoim sercem i swoim rozumem. Nie zwracajcie uwagi na innych, bo inni odejdą, a wy możecie zostać na lodzie. 
To moje przemyślenia, to moje zdanie, i moje myśli. TY możesz mieć inne. 
Napiszcie w komentarzu przed jaką wy trudną decyzją jesteście, może nawet nie związaną ze szkołą. Chętnie poczytam :) 8 komentarzy:

 1. ciekawe przemyślenia, również jestem w liceum i mam rozszerzony polski, historię i wos ;) chętnie bym się więcej dowiedziała o tym co piszesz ;) Moją trudną decyzją było wybranie nauki biologii do zdawania na maturze jestem w klasie prawniczej wiec niestety brak biologii, ale myślę że dam radę ! Pozdrawiam i zapraszam http://www.emptyy-promises.blogspot.com/ , jakieś pytania odezwij się do mnie na ask'u ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, warto podążać drogą swojego serca, a nie drogą drugiej osoby :)

  MÓJ BLOG klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie tu u Ciebie :)

  Poklikasz w linki na dole? Odwdzięczam się :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/2016/04/q.html

  Obserwujemy ? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze przychodzi moment kiedy musimy podjąć decyzję związaną ze swoją przyszłością. Najgorsze jest mówienie innych o naszym życiu ale to w końcu nasze życie i to my musimy podjąć decyzję. Najlepiej kierować się tym co chcielibyśmy zrobić. Należy pamiętać, że w tych czasach żaden kierunek nie zapewni nam pracy. Niestety czasy są okrutne i trzeba się łapać wszystkiego czego można. Najważniejsze to nie żałować podjętych decyzji. Ja na szczęście mam za sobą wszelkie wybory dalszych swoich życiowych decyzji, studiuje i niedługo kończę studia i nie wiem czy tak na prawdę potoczy się wszystko tak jak bym tego chciała. Tobie życzę abyś wybrała kierunki w swoim życiu tak jak byś tego chciała :)
  Pozdrawiam i obserwuję !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przede mną jeszcze wiele trudnych decyzji, ale człowiek uczy się na własnych błędach :)
   Życzę Ci, aby wszystko poszło po Twojej myśli :)
   Również obserwuje.

   Usuń

Flickr Images

Popular Posts