niedziela, 15 listopada 2015

SAMOBÓJSTWO

Witam kochani!
Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo ciężkim i trudnym tematem jakim jest samobójstwo. 
Samobójstwo to celowe odebranie sobie życia. Wynika często z uczucia smutku, które jest efektem zaburzeń psychicznych, depresji, schizofrenii, alkoholizmu lub uzależnienia od środków odurzających. Według statystyk samobójstwa częściej popełniają mężczyźni, niż kobiety. Jedne z metod odebrania sobie życia to: powieszenie się, zatrucie, wykorzystanie broni palnej, przedawkowanie leków, utonięcie, otrucie spalinami samochodowymi, skok z wysokości, zaczadzenie i podcięcie żył. 
W ostatnim czasie w Polsce liczba samobójstw ciągle rośnie. Samobójców jest już dwa razy więcej niż ofiar wypadków drogowych. Życie tracą głównie mężczyźni, którzy wcześniej coś już stracili, np. pracę, pieniądze, rodzinę. 
Samobójstwo to stan, kiedy już nie dajemy rady, poddajemy się, upadamy, a nasza nadzieja umiera razem z nami. Każdy ma problemy i stwierdzenia skierowanie do dwunastolatki "Jakie Ty możesz mieć problemy?" jest nieprawidłowe. Każdy ma problemy odpowiednie do swojego wieku, gdyż każdy musi się z nimi zmagać, aby stawać się coraz silniejszym psychicznie jak i fizycznie. Coraz młodszych ludzi zaczynają dopadać myśli samobójcze. Czym może być to spowodowane? Wiedzą tylko osoby, które coś przeszły w życiu, które naprawdę miały tak chujowe życie, że siadają i myślą co by było gdyby.. Sądzę, iż każdego dopadają takie myśli, mamy gorsze dni co sprawia, że jesteśmy strasznymi pesymistami. Nie mówię, że przeszłam wiele, ale potrafię postawić się na miejscu osoby, która cierpi i zmaga się z depresją. 
Osoby, które cierpią na zaburzenia psychiczne, bądź odżywania, czy okaleczające się nie chwalą się tym. One krzyczą, pragną pomocy, jednakże nikt ich nie słyszy. A kiedy nadchodzi pogrzeb pojawia się mnóstwo osób, ale gdzie oni byli, gdy samobójcy płakali i chcieli się zabić? 


Przechodzisz trudny okres w życiu? Jeśli borykasz się z zaburzeniami w odżywaniu, depresją, autoagresją, masz myśli samobójcze lub potrzebujesz z kimś po prostu porozmawiać, to skontaktuj się z którą z działających organizacji. Zatrudniają one psychologów i ludzi, którzy chcą Cię wysłuchać i pomóc Ci.
Jeżeli zagrożone jest Twoje zdrowie lub życie, lub znasz kogoś, kto potrzebuje natychmiastowej pomocy, zadzwoń na lokalny numer alarmowy lub udaj się do najbliższego oddziału pogotowia ratunkowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Flickr Images

Popular Posts