środa, 21 października 2015

SPOSÓB NA STRES

Witam kochani! :)
Stres to domena XXI wieku. Dopada każdego, a my nie wiemy jak temu zaradzić. Dzisiaj zaprezentuje Wam kilka sposobów, aby wyrzucić stres ze swojego życia.

UŚMIECH TO PODSTAWA
Śmiech rozluźnia nasz organizm i ciało od napięć. Kiedy szczerze się śmiejemy, albo chociaż uśmiechamy, nie mamy prawa odczuwać stresu. Czasami nawet sztuczny uśmiech jest odpowiedzialny za wywoływanie u nas endorfin. 
WYELIMINUJ CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA STRES
Zastanawialiście się kiedyś co wywołuje u Was stres? Nie? A powinniście. Zaraz po przeczytaniu tego postu usiądźcie i wypiszcie tzw. 'składniki', które wpływają na to, że się stresujemy. Mogą to być ludzie, przedmioty lub czynności. Patrząc na listę Waszych stresorów zastanówcie się czy jesteście w stanie je wyeliminować? 
MEDYTACJA | ĆWICZENIA | FITNESS
Medytacja i ćwiczenia to jeden z lepszych sposobów na relaksację oraz zmniejszenia poziomu stresu. Po dłuższym czasie stosowania ćwiczeń, kiedy inni będą się denerwować, ty zachowasz całkowity spokój. 
DRZEMKA
Nic tak nie uspokaja i rozluźnia, jak krótka drzemka. Nie mówię tutaj o kilku godzinnym śnie, a o krótkiej 15 minutowej drzemce.  Regularne drzemki obniżają poziomu kortyzolu w organizmie. Częstym wynikiem stresu jest zbyt mała ilość snu. 
Zapraszam do komentowania i czytania kolejnych postów :)


1 komentarz:

  1. Przydatne rady, chociaż i tak wiem, że mi nie pomogą, bo ja się za bardzo stresuje :)
    Mój blog - klik

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images

Popular Posts